Wpływowa osoba

Karolina Korwin-Piotrowska uważana jest za jedną z najbardziej wpływowych osób. Może nie każdy jest w stanie polubić tą dziennikarkę radiową i telewizyjna, ale przyznać trzeba, że jest ona w stanie mądrze przemówić do człowieka. Co więcej, owy człowiek jest w stanie jej posłuchać. Wiele osób nie zgadza się z jej bardzo odważnymi poglądami, ale w końcu nie trzeba jej lubić. Związana była z wieloma stacjami radiowymi. Jeżeli chodzi o telewizje, to można ją było nawet spotkać jako jurorkę w jednym z programów w stacji TVN. Teraz dziennikarka i felietonistka skupia się na bardziej ambitnych formatach i na pisaniu książek. W jej propozycjach zawsze znaleźć można coś takiego, co zmusza człowieka do bardzo skrupulatnych przemyśleń.

“Reset. Świat na nowo”

Najnowsza książka Korwin-Piotrowskiej, która być może pozwoli nam powrócić do życia na nowo. Do życia pełną parą, które mieliśmy przed pandemią. Chociaż, czy powrót do normalności jest możliwy? Czy można wcisnąć guzik “reset”, aby od nowa rozpocząć swoje działania? Nad tym właśnie zastanawia się autorka, która do współpracy przy tej książce zaprosiła wiele znakomitości. Zadała im ona kilka ważnych pytań, a wśród nich to jedno ” czy można ułożyć sobie normalne życie po koronawirusie”? Magdalena Boczarska, Tomasz Sekielski, Natalia Kukulska, Michał Rusinek, Sylwia Chutnik, Janek Świtała, Olga Chajdas, Michał Nogaś i wiele innych osób postanowiło opowiedzieć Korwin-Piotrowskiej jak to wszystko będzie według nich wyglądać. Może to dobra okazja do tego, aby znaleźć sposób na życie dla siebie po pandemii?

“Ćwiartka raz”

Książka, która na pewno daje do myślenia. W szczególności osobom, które pragną być sławne. Bo takich osób w obecnych czasach jest naprawdę sporo. Tylko, że sława nie zawsze jest dobra. Tym bardziej, że mamy teraz do czynienia z ogromną cyfryzacją. Z internetem, gdzie wszystko jest w stanie się uchować – w szczególności, jeżeli człowiek zrobi coś złego. Chociażby człowiek chciał, to pewnych słów nie wymaże, a to w dalszej konsekwencji może źle wpłynąć na naszą popularność. Nad tymi rzeczami zastanawia się właśnie autorka. Książka ma 800 stron, ale jest naprawdę ciekawym dziełem literackim, które na dodatek sprawi, że człowiek otrzyma subiektywny przegląd zmian kulturalnych na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Dopiero dzięki takim książkom, jakie stworzyła Korwin-Piotrowska można przekonać się, że te zmiany są naprawdę ogromnych rozmiarów. Warto więc się im przyjrzeć.