Karolina Korwin-Piotrowska – dziedziczka pióra po babci Zapolskiej

Karolina Korwin-Piotrowska (https://www.taniaksiazka.pl/autor/karolina-korwin-piotrowska) jest absolwentką historii sztuki na Uniwersystecie Warszawskim. Znana jako dziennikarka, felietonistka, pisarka, instagramerka, miłośniczka dobrego filmu, aktywistka i bezkompromisowa komentatorka życia społecznego kraju, autorka wielu książek i wywiadów.

Korzenie

Karolina Korwin-Piotrowska talent do dostrzegania zawiłości świata i odwagi ich opisywania odziedziczyła po znanej babci – samej Gabrieli Zapolskiej oraz po niemniej uznanym dziadku – Janie Piotrowskim, współzałożycielu Polskiego Radia, również dziennikarzu. Rodzice to również artystyczne dusze  – ojciec Stanisław Sommer, uczestnik powstania warszawskiego, fotograf; matka – plastyczka.

Dziennikarstwo radiowe

Karolina Korwin-Piotrkowska od lat związana jest z radiem, debiutowała w Radiu Kolor, później wiele lat pracowała w mainstreamowym Radiu Zet, obecnie usłyszeć ją możemy w mniej komercyjnym Antyradiu, gdzie współtworzy wraz z Michałem Figurskim program “Najmniejsze państwo świata”. Przeprowadzała wywiady i rozmowy z najbardziej znanymi osobistościami kraju i świata: Grzegorzem Ciechowski, Romanem Polańskim, Januszem Głowacki, Manuelą Gretkowska, Stephenem Spielbergiem czy Sophią Loren. W audycjach nie stroni od odważnych pytań i ciętych ripost.

Telewizja i miłość do filmu

W tej dziedzinie dziennikarstwa zaczynała od relacji z festiwali w Cannes i Wenecji. Przez lata prowadziła program “Magiel towarzyski” w TVN Style wraz z Tomaszem Kinem. Tu, oprócz kwestii stricte filmowych, poruszała zagadnienia z celebryckiego życia znanych osób i uczyła widzów dystansu do tego, co można zobaczyć na portalach internetowych i w kolorowych gazetach. Następnie tworzyła program “DKF” dla stacji TVN Fabuła, a obecnie jest prowadzącą audycji “Aktualności Filmowe” dla Canal+. Zasłynęła też jako jurorka w “Top Model”

Czasopisma

Karolina Korwin-Piotrowska publikowała także artykuły w prasie kobiecej – współpracowała przez lata z magazynami “Cosmopolitan”, “Gala”, “Pani”, “Sukces” i “Marie Clair”, częściowo również jako członek zespołu redakcyjnego. Pozostała nadal w kręgu swoich fascynacji i pisała najczęściej o nowościach filmowych i wydarzeniach kinowych.

Książki


Zgromadzoną przez lata wiedzę dotyczącą filmu, życia znanych osobistości, social mediów i sztuki, a także ważnych tematów społecznych, wykorzystała przy tworzeniu własnych książek. Jest autorką sześciu publikacji o różnorodnej tematyce, w których bez kompleksów i zbędnej poprawności politycznej komentuje niezwykle istotne i aktualne zagadnienia, jakimi żyje kraj i jakie nurtują zwykłych zjadaczy chleba. Wszystkie osiągnęły bardzo duże nakłady i są chętnie dyskutowane w sferze publicznej:

  • “Bomba, czyli alfabet polskiego biznesu”,
  • “Ćwiartka raz”,
  • “Krótka historia o miłości”,
  • “Sława”,
  • “#wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kościół”,
  • “Reset. Świat na nowo”.